Zegarki dziewczęce na komunię

Pierwsza Komunia Święta to jeden z najważniejszych dni w życiu dziewczynki, dlatego jako prezent warto wybrać coś na długie lata. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych prezentów wciąż jest zegarek. I trudno się dziwić, bo ma ponadczasowe zalety. Może być stylową ozdobą i oczywiście pełnić swoje podstawowe zadania. Kupując dziewczynce zegarek na komunię markowy, mamy spore szanse, że prezent nie skończy na dnie szuflady. Aby tak się nie stało, trzeba dokonać trafnego wyboru.

Nie dorosły, ale i nie dziecięcy

Wybierając zegarki dziewczęce na komunię, warto zadbać o to, by prezent był dostosowany w miarę uniwersalny. Dzieci nie zawsze zwracają uwagę na zmieniające się trendy. Pamiętajmy jednak, że kupujemy zegarek dla dziecka, więc liczyć się będzie wielkość koperty. Jeśli będzie ona zbyt duża, zegarek będzie wydawać się zbyt ciężki i będzie przeszkadzać podczas codziennego życia. Nie ma przecież sensu kupowanie dziecku zegarka, po który będzie mogło sięgnąć co najwyżej za kilka lat. Z drugiej strony zbyt dziecinny model szybko popadnie w zapomnienie.

Jakość to podstawa

Na pewno warto zadbać, aby zegarek, który chcemy podarować na komunię, był wytrzymały, czyli żeby był wykonany z materiałów dobrej jakości. Zwróćmy uwagę na jakość poszczególnych elementów – tarczy, koperty, paska lub bransoletki. Ważne jest zwłaszcza szkiełko. Powinna być odporna na stłuczenia i zarysowania. Jeśli natomiast chodzi o materiał, z którego powinna być wykonana koperta, dla młodszych użytkowników odpowiednie będzie wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Jest lekkie i wytrzymałe, a przy tym nie powoduje reakcji alergicznych. Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o materiał, z którego wykonano pasek. W sklepach znajdziesz wiele wersji kolorystycznych, które spodobają się dziecku. W przypadku prezentu dla nieco starszych dzieci i młodzieży można pokusić się o pasek skórzany.

Niezawodny

Aby prezent mógł służyć przez kilka lat dobrze postawić na zegarki z mechanizmem kwarcowym. W przeciwieństwie do modeli mechanicznych nie trzeba mieć go cały czas na ręku, by zegarek chodził poprawnie – zamiast mechanicznego napędu wykorzystującego ruch nadgarstków mamy tu baterię i wprawiany przez nią w drganie kryształ kwarcu. Czas pracy na jednej baterii to około dwa lata, a co najważniejsze czasomierz jest odporny na jakiekolwiek zakłócenia pracy, to z kolei sprawi, że zawsze będzie pokazywać aktualną godzinę.