Wieczny kalendarz to coś zdecydowanie więcej niż zwykły datownik

Wspaniałą funkcją oferowaną w najbardziej precyzyjnych modelach szwajcarskich zegarków jest Longines Perpetual Calendar. To inaczej wieczny kalendarz, który nie wymaga ręcznego przestawiania dni w naszych datownikach.

Jak to działa?

Wieczny kalendarz to funkcja, która zapewnia zegarkowi poprawne wskazywanie aktualnej daty, bez konieczności jej ręcznej korekcji. Taka potrzeba pojawia się w zwykłych zegarkach wyposażonych w datownik w przypadku miesięcy krótszych niż 31 dni oraz lat przestępnych, kiedy luty liczy 29 dni. Zegarek z wiecznym kalendarzem ma pamięć mechaniczną, która oparta jest na kole zaprogramowanym na czteroletnią sekwencję miesięcy. Taki moduł uwzględnia różną długość lutego w latach przestępnych i nieprzestępnych.
Kiedy wieczny kalendarz będzie wymagał ręcznej korekcji daty?

Dla dokładnych

Zegarki Longines powstają jako hołd dla ducha innowacyjności, który inspiruje konstruktorów i designerów od najwcześniejszych dni istnienia marki. Longines Perpetual Calendar to idealna propozycja dla osób, które cenią wygodę oraz precyzyjne wskazania czasomierza. Zegarek z wiecznym kalendarzem będzie doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dokładnego i precyzyjnego czasomierza.