Podaruj zegarek czterdziestolatkowi

Zegarek to wciąż jeden z najpopularniejszych prezentów dla mężczyzny na 40. urodziny. Z jednej strony praktyczny, z drugiej prestiżowy i piękny. Jak wybrać zegarek, by jubilat, któremu chcemy go podarować, był zadowolony? Sporo oczywiście zależy od budżetu. Cena oraz znana, sprawdzona marka idą w parze z wysoką jakością wykonania. Jednak im mniej mamy na zakup prezentu, tym bardziej musimy zwracać uwagę na poszczególne elementy zegarka. Niska cena wymusza bowiem na producencie oszczędności oraz użycie gorszych jakościowo materiałów.

Marka i design

Najważniejsze, by prezent na 40. urodziny podobał się i dobrze układał na nadgarstku. Bardzo ważna jest także estetyka przejawiająca się w tym, jak zegarek znosi upływ czasu. Kiepskie materiały potrafią na dłuższą metę irytować. Warto sprawdzić, czy czasomierz wyposażono w szkiełko szafirowe. Jest ono odporne na zarysowania. Do tego producenci upiększają je warstwą antyrefleksyjną zmniejszającą odbicia światła. Charakteru wyglądowi czasomierza dodaje również kształt szkiełka. Wypukłe, czyli sferyczne, wyglądać ładnie, zwłaszcza jeśli zostanie dobrze dobrane z kopertą. Decydując się na zakup zegarka, koniecznie zobaczmy, z czego wykonana jest jego koperta. Jeśli mamy duży budżet, warto rozważyć metale szlachetne – złoto, platynę, srebro.

Można też wybrać kopertę stalową, na którą naniesiono warstwę metalu szlachetnego. Jednak pamiętajmy, że takie powłoko mogą się z czasem ścierać. Alternatywą jest dobry czasomierz w kopercie stalowej lub wykonanej z tytanu, Bogactwo oferty poszerzają również modele wykonane z włókna węglowego oraz spieków ceramicznych odznaczających się wysoką odpornością na zarysowania, jednakże niezbyt dobrze znoszące uderzenia.

Pasek czy bransoletka?

W wyborze zapięcia liczą się głównie indywidualne preferencje i charakter zegarka. Skórzane paski świetnie się prezentują i dobrze układają na ręce, zapewniając komfort użytkowania, Bransoleta ma jednak kilka innych zalet. Jest trwalsza od paska, a powstające w wyniku użytkowania otarcia i rysy można usuwać. Bransoletki znacznie lepiej znoszą kontakt z wilgocią. Regularnie czyszczone pozostają długo ładne i estetyczne. Wadą bransolet jest to, że bez użycia narzędzi trudno skrócić lub wydłużyć.